Ekspresy Bosch

Bosch

Niemiecka firma Robert Bosch GMBH powstała w roku 1886, którą założył Robert Bosch w Stuttgarcie. Początkowo był to „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki” kojarzony głównie z ofertą pojazdów silnikowych i z technologią przemysłową. Wielki Kryzys z końca lat 20. XX wieku sprawił, że przedsiębiorstwo poszerzyło obszar swojej działalności, oferując m.in. elektryczny sprzęt dla gospodarstw domowych. Pierwszym innowacyjnym rozwiązaniem w tym asortymencie była chłodziarka elektryczna, która pojawiła się na rynku w roku 1933. Z kolei lata 60. ubiegłego wieku to czas, kiedy do domów trafiają pierwsze zmywarki Bosch. Dziesięć lat później prywatni użytkownicy mogą cieszyć się z takich rozwiązań, jak odkurzacze, elektryczne szczoteczki do zębów, czy suszarki hełmowe. Innowacyjnym produktem roku 1973 staje się natomiast pierwsza kuchenka mikrofalowa. Obecnie w ofercie światowej firmy Bosch sprzęt gospodarstwa domowego ułatwia wykonywanie wielu czynności, takich jak m.in.: gotowanie i pieczenie, pranie i suszenie, zmywanie, a także chłodzenie i zamrażanie. Nie brakuje również rozwiązań z zakresu małego AGD. Do wyboru jest drobny sprzęt kuchenny, urządzenia śniadaniowe, a także szeroka oferta ekspresów do kawy. Do najpopularniejszych ekspresów Bosch zaliczają się automatyczne modele z serii Vero.

Czym wyróżniają się automatyczne ekspresy do kawy Bosch?

Biorąc pod uwagę automatyczny ekspres do kawy Bosch, można wyróżnić najważniejsze jego cechy, do których zalicza się wysokiej klasy wytrzymały młynek. Poza tym dostępna funkcja Intelligent Heater Inside, która sprawia, że można zaparzyć kawę w optymalnej temperaturze. W urządzeniu obecny jest też SensoFlow System, więc automatyczny ekspres uwalnia pełen aromat parzonej kawy. Na uwagę zasługuje również rozwiązanie OneTouch Funkction – dzięki niemu niezależnie od tego, czy pragnie się zaparzyć kawę czarną, czy mleczną, można tę czynność wykonać poprzez naciśnięcie tylko jednego przycisku. Z kolei automatyczny ekspres do kawy Bosch do zabudowy jest jeszcze wyposażony w funkcję AromaDouble Shot, dzięki której proces mielenia i parzenia jest przeprowadzany dwukrotnie. W ten sposób można cieszyć się bardziej intensywnym smakiem kawy, w której nie czuje się tak mocnej goryczki. Niektórymi automatycznymi modelami do zabudowy można zarządzać zdalnie za pomocą aplikacji Home Connect.

Dlaczego warto zdecydować się na ekspresy przelewowe i z kapsułkowe Bosch?

Natomiast w większości ekspresów przelewowych jest dostępna funkcja Aroma+, która sprawia, że przygotowana kawa jest pełna aromatu. Ponadto urządzenia te łatwo można odkamienić, dzięki funkcji EasyDescale, która wydłuża ich żywotność. Do wyboru jest także rozwiązanie auto-off, które umożliwia wyłączenie ekspresu w określonym czasie. Korzystając z tej funkcji, można wyłączyć ekspres po 20, 40 lub po 60 minutach. W ofercie Bosch dostępne są również ekspresy TASSIMO, dzięki którym można przygotować kawę lub czekoladę z kapsułki. Urządzenia te optymalnie dobierają ciśnienie i temperaturę wody do konkretnej kapsułki, co jest możliwe dzięki systemowi sczytywania kodów znajdujących się na kapsułkach. Uwzględniając ranking automatycznych ekspresów do kawy, warto wymienić urządzenia TIS30321RW i TIS30129RW. Mając zaś na uwadze ranking ekspresów na kapsułki, można wyróżnić m.in. modele: Tassimo Suny, Tassimo Vivy i Tassimo Joy.

Serwis ekspresów do kawy Bosch

Bosch oferuje także serwis ekspresów do kawy i innych urządzeń gospodarstwa domowego. Chcąc zgłosić usterkę, należy skontaktować się telefonicznie z serwisem za pośrednictwem systemu Call Center, który działa siedem dni w tygodniu. Można również wysłać wiadomość e-mail pod adres callcenter.lodz@bshg.com lub przyjść do jednego z dostępnych punktów serwisowych w kraju.