Ekspresy Gaggia

Gaggia

Wśród kaw największym uznaniem na świecie cieszy się kawa włoska. To właśnie w słonecznej Italii kultura picia kawy rozwinęła się najszybciej i osiągnęła najwyższy poziom. Ilość palarni oraz fakt, że to z tego kraju pochodzą pierwsze ciśnieniowe ekspresy może dziwić – we Włoszech krzewy kawowca nie są przecież uprawiane.

Ekspres do kawy Gaggia

Wybór urządzeń do przygotowania aromatycznego i smacznego napoju jest ogromny. Nie każdy jednak może poszczycić się tak długą i szlachetną historią jak producent Gaggia. W roku 1938 roku barista Achille Gaggia opatentował nowy rodzaj ekspresu do przygotowywania espresso – nowa konstrukcja polegała na wykorzystaniu mechanizmu tłoka – woda pod wysokim ciśnieniem przepływała przez zmieloną kawę i w 15 sekund przygotowywała kawę o pożądanych cechach. To właśnie podczas przygotowywania espresso powstawała inna niż wszystkie crema, dająca intensywny smak i aromat napoju, która stała się wyróżnikiem i znakiem rozpoznawczym marki Gaggia. Slogan rekalmowy „Caffé crema di caffe naturale” informował : „śmietanka do kawy z kawy naturalnej”. Ekspresy do kawy Gaggia zostały szybko dostrzeżone przez profesjonalistów, toteż rynek zbytu objął Wielką Brytanię, Amerykę i Afrykę.

Współczesne modele Gaggia

Lata doświadczenia i tradycji sprawiły, że w ofercie Gaggia możemy znaleźć bardzo dobrej jakości urządzenia do użytku domowego (automatyczne i ręczne) oraz do użytku profesjonalnego. Niezależnie od tego, czy wybierzemy model Babila, Accademia, Brera Silver, VELASCA czy Naviglio Black zawsze będziemy cieszyć się doskonałą jakością kawy przy najprostszym i jednocześnie najlepszym sposobie jej przygotowania. Biura i kawiarnie mogą z kolei wybierać spośród modeli Concetto, Deco Red, GD One, GD Compact 2 Groups silver. Cechą wspólną urządzeń jest wysoka jakość wykonania, kompaktowe rozmiary, nowoczesny design.

Serwis Gaggia

Choć urządzenia są wykonane z materiałów o wysokiej jakości, choć mechanizm jest stosunkowo prosty, może się zdarzyć, że będzie potrzebna pomoc profesjonalistów. Gaggia, dzięki współpracy z wieloma firmami, oferuje kompleksowy serwis ekspresów do kawy w każdym miejscu w kraju.

Opinie Gaggia

Urządzenia włoskiego producenta cieszą się dobrymi opiniami. Użytkownicy podkreślają jego zalety – prosta obsługa, funkcjonalność, bezawaryjność i chwalą klasyczny, ładny wygląd, ale przede wszystkim doceniają smak przygotowanej kasy. Nic więc dziwnego, że w rankingach automatycznych ekspresów do kawy Gaggia plasuje się wysoko.

Filiżanka kawy filiżance nierówna. Nie trzeba być wytrawnym smakoszem, aby zauważyć różnicę w smaku i aromacie napoju przygotowanym przez ekspres produkcji Gaggia a napojem przygotowanym przez urządzenie innego producenta. Ranking ekspresów kolbowych do kawy czy ranking ekspresów na kapsułki jest jedynie potwierdzeniem słuszności wyboru. Dobrą jakość i wyborny smak kawy możemy mieć na wyciągnięcie ręki – wystarczy zdecydować się na wybór marki Gaggia podczas zakupu ekspresu do domu lub wybrać się do kawiarni, gdzie serwują napój właśnie z tego urządzenia i delektować się dosłownie każdym łykiem.