Ekspresy Severin

Severin

Miłośnicy kawy piliby ją niemal codziennie. Ale jakiej firmy mają zakupić sprzęt do jej parzenia, aby byli maksymalnie zadowoleni ze smaku tego pobudzającego napoju? Odpowiedź jest prosta. Idealną i sprawdzoną marką, która da wiele przyjemności smakoszom, jest Severin – niemiecki producent różnych urządzeń do kuchni, w tym właśnie profesjonalnych ekspresów.

Niemiecka jakość równa się solidny ekspres do kawy!

Z produktów marki Severin nie można być zawiedzionym. Wszak firma ta istnieje już na rynku od ponad 60 lat. Jest bardzo doświadczona i znająca się na rzeczy. Dzięki swoim wysokim standardom jakościowym udowadnia, że należy do najlepszych producentów mniejszych urządzeń AGD. W centralnej bazie położonej w miejscowości Sundern ma własne nowoczesne centrum logistyczne, a w nim dział badań i rozwoju, a także laboratorium badawcze. Dlatego cieszy się do dziś ogromnym zaufaniem i zaopatruje w swoje urządzenia aż 80 krajów! Co więcej, w kilku państwach w Europie zbudowała własne oddziały handlowe – również w Polsce. A dodatkowy zakład otworzyła w dalekich Chinach, w Shenzhen. Jeżeli chodzi o obecne modele ekspresów, jakie produkuje, to do tych mających najlepsze opinie od konsumentów, zaliczają się m.in.: KA 5978, KV 8061, KA 5979, KA 5954, KA 4805, KA 4810, KA 4190, KV 8066, KV 8021 oraz KV 8055. O ich dokładnej specyfikacji można przeczytać w instrukcjach obsługi, na stronie internetowej Severin lub w wielu sklepach internetowych. To sprzęty, które rzadko się psują. Jeśli jednak tak się stanie, to serwis ekspresów do kawy szybko poradzi sobie z ich naprawieniem. Taki istnieje m.in. w Poznaniu i używa specjalistycznego wyposażenia oraz oryginalnych części zamiennych. Przed zakupem takiego urządzenia bardziej należy zastanowić się nie nad konkretnym modelem, a jego rodzajem.

Kolbowe, przelewowe, czy na kapsułki?

Zacznijmy od typu ekspresów zwanego przelewowym. Jest on najtańszy (minimalna cena do trochę ponad 50 zł), bo najprostszy w obsłudze. Ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę: posiada płytę grzejną, dzięki której kawa będzie ciepła aż kilkadziesiąt minut po zaparzeniu! Mając do czynienia z takim ekspresem, musimy najpierw wsypać zmieloną kawę do specjalnego filtra, a następnie zalać ją wrzątkiem. Czy tak powstała tzw. plujka będzie bardzo dobra? Dla tych z wrażliwymi kubkami smakowymi niezbyt. Ale nie ma fusów, które osiadają na dnie szklanki, a jej aromat jest intensywny, więc na szybko sprawdzi się w każdym biurze. Severin ma w swojej kolekcji takie ekspresy przelewowe z dzbankiem, termosem czy przydatnym, wbudowanym młynkiem. Np. model KA 4845 wygrywa ranking ekspresów do kawy do biura, więc będzie ciekawym wyborem (to świetna propozycja, gdy chcemy mieć gotową kawę zawsze pod ręką i pić ją co kilka godzin). Kiedy natomiast zależy nam na nieco droższym (od 190 zł) i ładniejszym sprzęcie, który jednocześnie jest łatwiejszy w obsługiwaniu, to warto pochylić się nad rodzajem kapsułkowym. Tutaj wystarczy, że włożymy specjalną kapsułkę z kawą i naciśniemy przycisk rozpoczynający proces robienia kawy. Resztą zajmie się samo urządzenie!

Problemem może być tylko to, że na owe granulki trzeba wydać sporo pieniędzy, a świeżość takiej kawy nie jest tak dobra, jak tej ziarnistej – zmielonej tuż przed podaniem. Jednak opłaci się nabyć taki ekspres, choćby przez szeroki wybór (odmiany) kapsułek i jego wygodę. Kiedy spojrzy się na ranking ekspresów na kapsułki, to polecane są też sprzęty marki Tchibo i Krups Dolce Gusto. W przypadku Severin, niezłym modelem jest m.in. Lofbergs PICCO. Pozostały jeszcze typy kolbowe, czyli inaczej mówiąc – ciśnieniowe półautomatyczne. To już są ekspresy dla bardziej wymagających kawoszy. Najdroższe (od 250 zł wzwyż zaczynają się ceny najlepszych modeli) i wymagające cierpliwości, ale zarazem dające dużą kontrolę nad procesem parzenia – finalnym smakiem oraz idealnie wpasowujące się w stylistykę każdej kuchni. Jeśli chodzi o ranking ekspresów kolbowych, to w pierwszej trójce najlepszych marek Severin są: KA4810, KA5994 i 5995.

Kiedy przyswoimy powyższą wiedzę, to łatwiej będzie nam wybrać odpowiedni ekspres do kawy. Wtedy każdy dzień stanie się przyjemniejszy i orzeźwiający!